Otomobil Haberleri

Yok olmaya yakın Araba:Austin Montego

Austin Montego, yeni araştırmaya göre İngiltere’nin en çok tehlike altındaki arabası.

Karşılaştırma ve değiştirme hizmeti olan Uswitch.com, son 25 yılda hangi araçların sayılarının en çok düştüğünü bulmak için Ulaştırma Bakanlığı ve DVLA verilerini analiz etti.

austin montego

1984’te piyasaya sürülen ve aynı zamanda sportif bir MG rozetli versiyonu olarak da sunulan Montego, 80’ler ve 90’lar boyunca yollarımızda ve garaj yollarımızda düzenli bir özellikti.

1995’te 200.000’den fazla model kaydedildi, 2020’ye kıyasla sadece 34’ü kaldı, yani Montegos’un %99,98’i yüzyılın son çeyreğinde ortadan kayboldu.

Uswitch.com, bu düşüşün en büyük nedenlerinden birinin, 1989 öncesi modellerin yalnızca İngiltere’de 1999’da satışı durdurulan kurşunlu benzinle çalışabilmesi olduğunu düşünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Elektrikli Araba Kiralamanın Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde araba haberleri, elektrikli araba ve elektrikli araba kiraları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu