Otomobil Haberleri

Elektrikli Araba Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Elektrikli araba kiralamak, elektrikli araç kullanmaya geçiş yapmak için harika bir yol olabilir. İşte elektrikli araba kiralamanın en önemli faydalarını sizler için sıraladık.
1.Çevre için daha iyi

Günlük hayatımızda çevreye duyarlı değişiklikler yapma dürtüsü son yıllarda arttı. İmkanınız varsa, benzinli veya dizelinizi elektrikli bir arabaya çevirmek karbon ayak iziniz üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Ortalama olarak, yeni dizel ve benzinli arabalar 127g CO2/km üretir, bu nedenle yaklaşık 10.500km/yıl olan ulusal ortalama yıllık kilometreye dayalı olarak, sıfır emisyonlu bir araca geçerek CO2 emisyonlarınızı her yıl yaklaşık 1,3 ton azaltabilirsiniz. .

elektrikli araba

2. Yakıt maliyetlerinden tasarruf edin

60 kWh’lik bir elektrikli araba için tam şarj, ev tipi bir şarj cihazı kullanarak  daha ucuza mal olabilir ve yaklaşık 200 mil şarj sağlar.  şarj altyapısının kullanıma sunulmasını hızlandırmak, EV kilometre aralığı yeteneklerini geliştirmek ve daha hızlı şarj sağlamak için şarj noktalarına devam eden geliştirme için taahhüt edilen bir EV kullanmak uygun maliyetli bir seçenek olabilir.

3. Bakım Paketi Seçeneği

İçiniz rahat olsun diye, tam bakımlı bir kiralama paketini tercih edebilirsiniz. EV’lerin hala servise gitmesi ve teşhis kontrollerinin yapılması gerekiyor, ancak içten yanmalı motor olmadan işler çok daha basit olabilir. Kira sözleşmenize sabit maliyetli bakım seçeneğini eklemek, rutin servis, bakım, lastik ve yol yardımı gibi maliyetleri karşılayarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Yol gezileri Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey başlıklı makalemizde araba ile seyahat etmek, araç haberleri ve araç ile seyahat hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu