Arıza BilgileriElektrik Arızaları

Fiat İmmobilizer Arızası ve Çözümü – Kilit Uyarısı Sorunu

Fiat Doblo İmmobilizer Arızası ve Çözümü

Fiat araçlarda kilit işareti yada asma kilit şeklinde adlandırabileceğimiz bir uyarı işareti alıyorusanız immobilizer sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.

Peki İmmobilizer Nedir?

Çoğalan hırsızlık vakalarına karşı bütün otomobil firmalarının araç üretiminde kullandıkları teknolojidir. Özellikle “çipli araç anahtarı sistemi” yaygın olarak bilinmektedir. İmmobilizer sayesinde hırsızlık esnasında düz kontak yapmak istediklerinde bu sistem sayesinde düz kontak devre dışı kalacaktır. İmmobilizer özelliği sayesinde %99’a varan koruma sağlanmış olacaktır.

Fiat Doblo İmmobilizer Arızası ve Çözümü

Fiat Doblo İmmobilizer Arızası

Öncelikle aracı çalıştırırken İmmobilizer göstergesi devamlı yandığını farkettiyseniz öncelik olarak anahtarı kontağa takın ve çalıştırmaya çalıştığınızda aracınız çalışmayacaktır, anahtarı kontaktan çıkarın yaklaşık olarak 6 defa kapatıp açın bunu yapmanızla birlikte kilit işareti kaybolacak ve aracınız çalışacaktır.

Bunu yapmanıza rağmen aracınız çalışmıyorsa servise göstermeniz gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Aracınızın Egzoz Dumanı Rengine Dikkat! başlıklı makalemizde Aracımın egzozundan beyaz duman çıkıyor, Aracımın egzozundan duman çıkıyor ve Aracımın egzozundan gri duman çıkıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu