Genel

Renault Clio Yokuş Kalkış Desteği Nasıl Çalışır?

Yokuş Kalkış Desteğinin Önemi

Yokuş kalkış desteği (Hill Holder) sürücüler için önemli özelliklerden bir tanesidir. Özellikle yeni arabayı sürmeyi öğrenenler yada yokuşlarda arabayı kaldırmada çok başarılı olmayan sürücüler için çok önemli olsada diğer sürücüler içinde çok rahatlık sağladığını söyleyebiliriz.

Hemen hemen her araçta kullanımı aynı olsada biz bugün Renault Clio yokuş kalkış desteği nasıl çalışırla alakalı bilgilendirme yapacağız.

Öncelikle Renault Clio aracınızın yokuş kalkış desteği olup olmadığını anlayabilmek için hafifte olsa bir rampaya gelin, ayağınız frende ve vitesiniz boş konumdayken debriyaja basıp vitesi 1’e takın daha sonra ayağınızı frenden çektiğinizde aracınız 3 saniye kadar geriye kaçmıyorsa aracınızda yokuş kalkış desteği var demektir.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Araçta KM ile Oynandığı Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde İkinci El Araçta KM ile Oynandığı Nasıl Anlaşılır?, Kilometre Orjinal mi ? Nasıl Anlaşılır ? ve Km'si Düşürülmüş Araç Nasıl Anlaşılır ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu