Elektrik Arızaları

Fiat Araçta Gösterge Arızası

Fiat Araçta Gösterge Arızası

Fiat grubu bir araca sahipseniz ve gösterge panelinizde bulunan hava yastığı, immobilizer, abs gibi uyarı işaretlerinin hepsi yanıyor ve sönmüyorsa bugün sizlere buna neden olan problem ve çözümünü anlatacağız.

Öncelikle aracınız sağlıklı çalışıyor ve yukarıda saymış olduğumuz ışıklar yanıyorsa büyük ihtimalle aracınızın aküsü bitmek üzeredir ve bundan kaynaklı olarak bu göstergeler yanıyordur. Aracınızın aküsünün bitip bitmediğinin tespiti için çevrenizde bulunan oto elektrikçi yada akü satan bir yere giderseniz akü ölçüm cihazıyla aracınızın aküsünün durumuyla alakalı genel bilgi edinmiş olursunuz.

Muhtemel olarak aracınızın aküsünü değiştirmeniz sonucunda gösterge paneli üzerinde bulunan birden fazla yanan uyarı işaretleri sönecektir. Akü değiştirmenize rağmen problem ortadan kalkmazsa, o zaman en yakın servise giderek bunun nedenini öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bugünkü makalemiz de Fiat Araçta Gösterge Arızası nedenlerine değindik. Diğer Fiat grubu araçlarla alakalı sitemizdeki makalelerede göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Üçgen İçinde Ünlem İşareti başlıklı makalemizde Egea Ünlem İşareti Çözümü, Fiat Egea Üçgen İçinde Ünlem İşareti ve Fiat Egea üçgen ünlem hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu