Genel

Bel Altı Boyalı Araç – Etek Altı Boyalı Araç Nedir? Alınır mı ?

Günümüzde, araçların alt kısımlarının boya işlemine tabi tutulması, genellikle korozyon ve dış etkenlere karşı koruma amacıyla tercih edilir. Ancak, bu işlem, potansiyel alıcılar ve mevcut araç sahipleri arasında bazı tartışmalara yol açmaktadır.

Bu yazıda, bel altı boyalı araçların ne olduğunu, avantajlarını ve dezavantajlarını değerlendirecek ve sonuç olarak bu tür araçların alınıp alınmaması konusunda bilgilendirici bir perspektif sunacağız.

Bel Altı Boya Etek Altı Boya Nedir?

Bel Altı Boyalı Araç
Bel Altı Boyalı Araç – Etek Altı Boyalı Araç Nedir? Alınır mı ?

Otomobillerde bazen yaş itibari bazen ufak kazalar ya da çiziklerden kaynaklı olarak görsel kusur olarak nitelendirebileceğimiz sorunlar oluşabiliyor. Bu ve bunun gibi durumlarda oluşan deformasyonları gidermek için bel altı yada etek altı diye tabir ettiğimiz uygulamalar yapılıyor.

Araç alırken bel altı boyanmış araç almak ilk tercih edilen olmamakla birlikte bel altı bulunmayan araçların alınması ilk tercih olmalıdır. Ancak, herkesin bütçesi aynı olmadığından dolayı ve bel altı boyalı araçların diğerlerine göre bir nebze daha uygun fiyattan satılmasından kaynaklı olarak sağlam bir ekspertiz ve doğru bir analiz ile aracın alınabilmesi mümkündür.

Bel Altı Boyalı Araba Alınır Mı?

Bel altı boya, aracın tavanında boya olmadığı anlamını taşır. Tavanında işlem ve boya olmayan aracın takla atmadığı manasını taşır. Araçlarda en ağır olarak hasar cinsinden kaza türü takla atmasıdır. Takla atmış bir aracın direksiyonunda oynama ve şasilerinde problem olma ihtimali vardır. Fakat bel altı boyalı araçlarda, tavanda oluşan herhangi bir hasar ve boya olmaması aracın takla atmadığı anlamına gelmektedir.

Bu sebeple kontrolleri doğru bir şekilde yapılan ve sağlam bir ekspertizden geçen bel altı boyalı araçların alınıp tercih edilebilir. Ancak şu var ki araç alırken gerek galeri gerekse bireysel satıcıdan bu konuyla alakalı teminat almanız daha doğru olacaktır.

Konuyla alakalı olarak kendiniz araçlardan genel itibari ile anlamıyorsanız kesinlikle uzman ekspertizlere yada sağlam bir ustaya göstermenizi öneririz.

Etek Altı Boya Nedir?

Etek altı boyalı araç

Resimde de görüneceği üzere aracınızın kapı direklerinin alt kısmından yada bu hattan itibaren tümünde boya olması etek altı boyası tabiriyle adlandırılır.

Bel altı boyalı araçlar, araç sahiplerine çeşitli avantajlar sunabilirken aynı zamanda bazı dezavantajları da beraberinde getirebilir. Bu yazıda, bel altı boyalı araçların ne olduğunu, avantajlarını ve dezavantajlarını detaylı bir şekilde ele aldık. Araç satın alırken, bel altı boyası yapılmış bir aracın tercih edilip edilmemesi kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara bağlıdır. Ancak, alınacak aracın uzun ömürlü olması ve korozyona karşı korunması önemli ise, bu tür bir boya işlemi düşünülmelidir. Sonuç olarak, bel altı boyalı araçların alınıp alınmaması konusunda dikkatli bir değerlendirme yapmak ve uzman görüşlerinden faydalanmak önemlidir. Bu şekilde, araç sahipleri hem güvenli hem de uzun ömürlü bir sürüş deneyimi yaşayabilirler.

Yukarıda bahsettiğimiz konular araçlarda bel altı yada etek altı boyaların olması farklı sebeplere bağlı olabilir. Dolayısıyla her bel altı boyalı yada etek altı boyalı araca aynı gözle bakılması söz konusu olamaz. Bunun tespiti uzman kişiler tarafından ve boya kalınlıklarının ölçülmesiyle daha net anlaşılır.

Bel Altı Boyalı Araç – Etek Altı Boyalı Araç Nedir? Alınır mı ? sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Aklınıza takılan soru ve sorunlar için konu altından yorumunuz iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Araçlarda Garantiyi Etkileyen Maddeler Nelerdir? başlıklı makalemizde Araç garantisinin bozulmasına neden olanlar, Aracin garantisini bozan durumlar ve Aracımızın Garantisini Etkileyen Maddeler Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu