Genel

Bel Altı Boyalı Araç – Etek Altı Boyalı Araç Nedir? Alınır mı ?

Bel Altı boya Etek Altı Boya Nedir?

Bel Altı Boyalı Araç
Bel Altı Boyalı Araç – Etek Altı Boyalı Araç Nedir? Alınır mı ?

Otomobiller’de bazen yaş itibari bazen ufak kazalar yada çiziklerden kaynaklı olarak görsel kusur olarak niterelendirebileceğimiz sorunlar oluşabiliyor. Bu ve bunun gibi durumlarda oluşan deformasyonları gidermek için bel altı yada etek altı diye tabir ettiğimiz uygulamalar yapılıyor.

Araç alırken bel altı boyanmış araç almak ilk tercih edilen olmamakla birlikte bel altı bulunmayan araçların alınması ilk tercih olmalıdır. Ancak, herkesin bütçesi aynı olmadığından dolayı ve bel altı boyalı araçların diğerlerine göre bir nebze daha uygun fiyattan satılmasından kaynaklı olarak sağlam bir ekspertiz ve doğru bir analiz ile aracın alınabilmesi mümkündür.

Bel altı boyalı araba alınır mı?

Bel altı boya, aracın tavanında boya olmadığı anlamını taşır. Tavanında işlem ve boya olmayan aracın takla atmadığı manasını taşır. Araçlarda en ağır olarak hasar cinsinden kaza türü takla atmasıdır. Takla atmış bir aracın direksiyonunda oynama ve şasilerinde problem olma ihtimali vardır. Fakat bel altı boyalı araçlarda, tavanda oluşan herhangibir hasar ve boya olmaması aracın takla atmadığı anlamına gelmektedir.

Bu sebeple kontrolleri doğru bir şekilde yapılan ve sağlam bir expertiz’den geçen bel altı boyalı araçların alınıp tercih edilebilir. Ancak şu varki araç alırken gerek galeri gerekse bireysel satıcıdan bu konuyla alakalı teminat almanız daha doğru olacaktır. Konuyla alakalı olarak kendiniz araçlardan genel itibari ile anlamıyorsanız kesinlikle uzman expertizlere yada sağlam bir ustaya göstermenizi öneririz.

Etek altı Boya nedir?

Etek altı boyalı araç

Resimde’de görüneceği üzere aracınızın kapı direklerinin alt kısmından yada bu hattan itibaren tümünde boya olması etek altı boyası tabiriyle adlandırılır.

Yukarıda bahsettiğimiz konular araçlarda bel altı yada etek altı boyaların olması farklı sebeplere bağlı olabilir. Dolayısıyla her bel altı boyalı yada etek altı boyalı araca aynı gözle bakılması söz konusu olamaz. Bunun tespiti uzman kişiler tarafından ve boya kalınlıklarının ölçülmesiyle daha net anlaşılır.

Bel Altı Boyalı Araç – Etek Altı Boyalı Araç Nedir? Alınır mı ? sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Aklınıza takılan soru ve sorunlar için konu altından yorumunuz iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Araçta Klima Çalıştırmak Yakıt Tüketimini Nasıl Etkiler? başlıklı makalemizde Araçta Klima Çalıştırmak Yakıt Tüketimini Nasıl Etkiler?, Camların açık olması yakıt tüketimini artırır mı? ve Klima açmak yakıt tüketimini arttırır mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu