Arıza BilgileriElektrik ArızalarıLpg Arızaları

Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı

Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı

Fiat Egea aracınızda park asistanı devre dışı uyarısı alıyorsanız ve sorununuz bir türlü düzelmiyorsa yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle aracınızda LPG sistemi kullanıyorsanız aracınızın park asistanının devre dışı kalmasına sebep LPG kitinde OBD bağlantı seçeneğini otomatik olarak seçili olmasından kaynaklanıyordur. Bağlantı seçeneğinizin otomatik olarak seçili olmasından dolayı OBD bağlantı seçeneklerini tarıyor ve 8 kere tek tek deniyor ve buna bağlı olaraktan uygun bağlantı bulamadığında uyarı lambasını yakıyor.

Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı Çözümü

Çözüm olarak LPG menüsüne girerekten OBD bağlantısını manuel elle CAN extended 500 olarak seçmeniz durumunda park asistanı devre dışı uyarısı ortadan kalkacaktır.

Bunu yapmanıza rağmen sorununuz hala devam ediyorsa servise götürmeniz gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Fiat İmmobilizer Arızası ve Çözümü - Kilit Uyarısı Sorunu başlıklı makalemizde Fiat asma kilit uyarısı, Fiat doblo kilit uyarısı ve çözümü ve Fiat egea kilit uyarısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu