Otomobil Haberleri

Yol gezileri Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey

Esso tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, tipik bir yolculuk dört saatten az sürüyor, 150 km yol kat ediyor.

Ankete katılan 2.000 yetişkinin üçte birinden fazlası, bir yolculuğun en önemli yönlerinden birinin kiminle seyahat ettikleri olduğuna inanırken, tercih edilen numaranın üç yolcu ve sürücü olduğu tespit edildi.

Ayrıca, ortalama bir yılda İngilizlerin sekiz yolculuğa çıktığı ortaya çıktı – şu anda yüzde 61’i sıraya girdi.

Bunların yüzde 43’ü eşiyle, yüzde 20’si çocuklarıyla ve yüzde 10’u ebeveynleri ile seyahat etmeyi planlıyor.

Bir yolculuğa çıkmak için diğer önemli hususlar iyi hava (yüzde 36), manzara (yüzde 31) ve nihai varış noktası (yüzde 31) idi.

yol gezileri

Abba’nın ‘Dancing Queen’, Bon Jovi’nin ‘Livin’ on a Prayer’ ve Pharrell William’ın ‘Happy’si, nesil farkını aşan arabada söylenecek en popüler şarkılar olarak ortaya çıkarken, The Killers ‘Mr Brightside’ Millennials arasında sıkı favori.

Red Bull Racing Honda Formula 1 takımının teknik ortağı olan Esso, sürücüler Max Verstappen ve Sergio Perez’e çocukken yaptıkları yolculuk anılarını sordu.

Max, “Hatırladığım uzun yolculuklar, babamla gün içindeydi,” dedi. “Yani, 70’ler, 80’ler, 90’lar gibi dinlerdik – Elvis Presley’den Michael Jackson’a, Barry White’a kadar giderdi, tüm bu tür şeyleri bilirsiniz.”

Araştırma ayrıca, her altı İngilizden birinin, düzenli aralıklarla yapılan duraklamaların hayati olduğuna inandığını ve tipik olarak 17 dakika süren ve genellikle bir benzin istasyonunda (yüzde 40) bir bakış açısını ziyaret etmeyi (yüzde 33) içeren tipik bir “pit stop”un hayati olduğuna inandığını ortaya koydu.

Favori araba içi oyunlar ‘I Spy’ (yüzde 20), olağandışı plakaları tespit etme (yüzde 10) ve ’20 soru’ (yüzde 10) idi. Diğer popüler oyunlar ‘Tahmin et’, ‘Hayvanı Bul’ ve ‘Sarı Araba’dır.

Bir önceki yazımız olan Araba Lastikleri Hakkında Olağandışı Gerçekler başlıklı makalemizde araba haberleri, araba lastikleri ve kış lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu