Otomobil Haberleri

Evcil Hayvan Dostu Arabalar Hakkında Bilgiler

Bu yıl konaklama talebinde bir artış oldu, bu da evcil hayvan dostarımızın arabalarda her zamankinden daha fazla zaman geçireceği anlamına geliyor.

Evcil hayvanlarla seyahat etmek stresli bir zaman olabilir, seyahat ederken dostlarımızın güvende ve sağlam kalmasını sağlamak için bazı ipuçları.

Araştırmanı yap

Evcil hayvanınızı götürmeden önce, ziyaret etmeyi düşündüğünüz bölge hakkında araştırma yapmanız önemlidir. Yolculuğunuzdan önce köpek dostu turistik yerlere, barlara ve etkinliklere göz atmak ve oraya vardığınızda hangi yürüyüşleri ve etkinlikleri yapmak istediğinizi keşfetmek iyi bir fikirdir.

evcil hayvan dostu arabalar

Hazırlıklı Ol

Siz yokken en kötüsünün olması ihtimaline karşı hazırlıklı olmak her zaman en iyisidir. Evcil hayvan sigortasına sahip olmak, evcil hayvanınızın başına bir şey gelmesi durumunda sigortalı olduğunuzdan emin olmanın yoludur, bu nedenle her ihtimale karşı en yakın veterinerin nerede olduğunu araştırmak iyi bir fikirdir.

Sürüş Sırasında Emniyetli Ol

Birçok kişi evcil hayvanıın arabada serbestçe dolaşmasına izin verir,  rahatça oturması için bir sandık, koşum takımı veya koruyucu bulundurmak, uzun yolculuğu sizin ve evcil hayvanınız için daha güvenli ve daha rahat hale getirecektir. Sadece bu değil, aynı zamanda evcil hayvanınızın araba sürerken dikkatinizi dağıtmasını veya daha da kötüsü, direksiyondayken sizinle oturmaktan kaçmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Sık Molalar İçin Dur

Tıpkı bizim gibi köpeklerin de uzun yolculuklarda mola vermeleri gerekir. Köpeğinizin banyo molası verebilmesi ve bacaklarını uzatabilmesi için birkaç saatte bir sık ​​sık mola verdiğinizden emin olun – arabadayken uyumasına bile yardımcı olabilir. Bir mola için dururken onları bir ipucu üzerinde tutmayı unutmayın.

Asla yalnız bırakmayın

Seyahat ederken belki de en önemli kurallardan biri, evcil hayvanınız asla arabada yalnız bırakmadığınızdan emin olmaktır. Bir cam açıkken bile, arabalar yazın aşırı derecede ısınır ve bir  ölümcül bir sıcak çarpması geçirmesi sadece 15 dakika sürebilir. Soğuk aylarda bile,yalnız bırakmak onları hırsızlığa karşı savunmasız bırakabilir, bu yüzden onları asla yalnız bırakmayın.

Bol Su Alın

Yolculuk sırasında taze suya sahip olmak, evcil hayvanınızın sulu kalmasını sağlamak için çok önemlidir, bu nedenle molalarınız sırasında onlara biraz su verdiğinizden emin olun. Saatlerce seyahat ediyorsanız, elinizde yiyecek olduğundan emin olun ve evcil hayvanınızın da iyiyse onu ödüllerle ödüllendirin.

Rahatlamalarına Yardımcı Olun

Yeni bir ortamda olmak dostlarımız için stresli olabilir, bu nedenle evde sahip olduğunuz aynı beslenme ve yürüme rutinine bağlı kalmak gibi bazı şeyler, evcil hayvanınızı evden uzaktayken rahatlamasına gerçekten yardımcı olabilir. Ayrıca  bol bol sevgi ve kucaklama verdiğinizden emin olun.

 

Bir önceki yazımız olan Elektrikli Araba Kiralamanın Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde araba haberleri, elektrikli araba ve elektrikli araba kiraları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu