Tavsiyeler

Bir Aile Kamp Gezisine Nasıl Hazırlanılır ve Neler Getirilir?

Yaz aylarında en çok sevilen aktivitelerden biri kamp yapmaktır. Hem doğayla daha yakınlaşıyor hem de güzel sohbetler kurabiliyoruz.  Bir kamp alanına gitmeden önce hazırlanması gerekenleri aşağıda sıraladık.

Çadır

Bebeklerle kamp yapmaya başlar başlamaz sahip olduğunuz kit miktarı katlanarak artıyor. Küçük ve hafif, çabuk yükselen ve bol alana sahip bir çadıra sahip olmak önemlidir. Kritik olarak, çadırın tüm ailenin birlikte uyuyabileceği kadar büyük, gecenin ortasında kötü sürprizlerden kaçınmak için yeterince rüzgar ve hava koşullarına dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

kamp gezisi
kamp gezisi

Yuva

Seyahat karyolaları hacimli ve ağırdır ve nadiren bu kadar rahattır. Küçük bir sırt çantasına katlanabilen seyahat bölmesi veya yuva gibi alternatifler, kullanışlı bir beşik oluşturabilir. Anında güvenli bir bebek uyku alanı için çadırınızın içine veya hatta sahilde yanınıza yapıştırın.

Rahat Kamp Koltukları

Paketlenebilir, rahat ve hafif bir kamp koltuğu işinizi görecektir. Kolay ve taşınabilir kamp koltukları ile kampınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Buggy

Bir bebek arabası, harika bir aile kampı gezisi için ihtiyaç duyacağınız en pahalı eşya olabilir. Engebeli arazide iyi olan, birlikte koşabileceğiniz ve miniklere gerçekten iyi bir görüş sağlayan birini seçmek önemlidir.

Taşıma paketleri

Buggy harika olsa da, bazen ciddi bir araziyi yürüyerek geçmek istersiniz ve tekerleklerdeki hiçbir şey onu kesemez. Bu paketler o kadar iyi tasarlanmış ki bebekler ağırlıksız hissediyor.

Güneş takımları

Güneşten korunma hayati önem taşıyor. Bu, güneş şapkalarının sıkıca yerinde olduğundan emin olmak ve düzenli olarak yüksek faktörlü güneş kremi uygulamak anlamına gelir. Güneş kıyafetlerini kullanmak çok önemlidir.

Araba

Kamp yapmak sadece son konumla ilgili değildir, yol boyunca yapılan yolculuk ve kamp alanına ulaşmadan önce morali yüksek tutmak iyi bir araç seçimine bağlıdır. Seçtiğiniz aracın kamp koşullarına uygun olması gereklidir. Kendi arabanızla yada kalabalık kişiler için karavan kiralayarak kampın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Çakar Lamba İzni Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Çakar Lamba İzni Nasıl Alınır?, Çakar Lamba Kullanma İznine Sahip Olanlar ve Çakar Lamba Takfırma Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu