Araç İnceleme

Hyundai Kona Ultimate FWD Araç Özellikleri Nelerdir?

Hyundai Kona birçok özelliği ile rakiplerinden farklılık göstermektedir. Tasarımı ve kullanılabilirliği daha iyi hale getirilen Hyundai Kona’nın özelliklerini sizler için sıraladık.

Kullanım Kolaylığı

Çok sayıda küçük geçit sıkıcıdır, ancak Kona’nın direksiyonu hızlıdır ve yol tutuşu kontrollüdür. Araba kullanmak daha eğlenceli hale gelmektedir.

Motor/şanzıman

Baz Kona, daha eski, 2 litrelik bir motorla gelirken, bir yükseltme mevcut. Bu günlerde her zaman olduğu gibi, yükseltme daha küçük, daha verimli ve daha güçlü. Bu durumda, çift kavramalı, 7 vitesli otomatik ile eşleştirilmiş 1,6 litrelik bir turbo.

Son zamanlarda kullandığımız daha yumuşak çift kavramalı şanzımanlardan biri ve kombinasyon aracı iyi hareket ettiriyor. Hızlı bir araba değil, ancak durgunluk hissetmemesi için yeterli güce sahip. Ayrıca karma sürüşte etkileyici bir 29 mpg döndürdü. EPA 30 mpg beklediğini söylüyor.

hyundai kona

Stil

Hyundai’nin görünüm bölümünde Kona ile özellikle iyi bir iş çıkardığını düşünüyoruz. Kona, aşırıya kaçmadan göze çarpıyor. Keskin bir tarza sahip. Çok fazla çaba harcamadan modern ve güncel görünüyor.

Çok yönlülük

Beş kapılı bir otomobil, bu da onu otomatik olarak herhangi bir sedandan daha çok yönlü hale getiriyor. İç mekânın bu iyi kullanımına ek olarak, Kona birçok durumu kapsayabilen çok kullanışlı bir araçtır

Standart güvenlik

Önden çarpışma uyarısı ve otomatik acil frenleme standart olarak gelir. Kör nokta izleme mevcuttur ve önerilir.

İçi

Kontroller iyi ayarlanmış. Apple Car Play ve Android Auto özellikli dokunmatik ekran, sürücü tarafından kolayca görülebilecek şekilde konsolun en üstüne yerleştirildi.

Ön koltuklar rahat ve sürüş pozisyonunu beğendik. Arka koltuklar genellikle rahattır. Kona’mız isteğe bağlı 8 inçlik dokunmatik ekrana, kablosuz şarja ve sürücü görünümünde ön panel yerine büyük, plastik bir ekrana sahip ucuz bir baş üstü ekrana sahipti.

 

Bir önceki yazımız olan Renault Clio Nasıldır, Kronik sorunları ve arızaları başlıklı makalemizde Clio kronik sorunları ve çözümleri, Clio nasıl bir araç? ve Kronik sorunları ve arızaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu