Otomobil Haberleri

GAP Sigortası Satın Almadan Önce Uyulması Gerekenler

Yepyeni bir araba satın aldığınızda, onu ön avludan çıkardığınız anda değeri üçte bir oranında düşer. Ardından, AA’ya göre, değer ilk yılda tekrar %40 ve üç yılda ortalama %60’a kadar düşecek.

Arabanız çalınırsa veya zarar görürse, trafik sigortanız olay anında arabanızın değerinde olduğunu düşündükleri bir tutarı karşılar ve kalan miktar için cebinizde kalmazsınız (bu potansiyel olarak %40’a kadar çıkabilir).

gap sigortası

GAP Sigortası ile İlgili İpuçları

  1. Seçeneklerinizi araştırarak, GAP Sigortasında araç satıcınızın sahip olduğundan daha iyi bir anlaşma bulma olasılığınız çok yüksektir, bu nedenle ilk gördüğünüzle yetinmeyin.
  2. Araç satıcılarının size GAP Sigortası satması için araç satıldıktan sonra en az 4 gün beklemesi gerekir ancak daha iyi bir seçenek bulursanız istediğiniz zaman satın alabilirsiniz.
  3. Masrafları yaymayı isteyin. Tüm büyük GAP Sigorta sağlayıcıları, müşterilerine taksit seçeneği sunacaktır.
  4. A Dereceli sigortacılara sahip GAP Sigorta sağlayıcılarını arayın. Bu, şirketin finansal istikrarının doğrulandığı ve paranızın güvende olduğu anlamına gelir.

GAP Sigortası size göre mi?

Evet eğer…

  • Arabayı uzun vadeli bir kiralama yoluyla finans yoluyla geri ödüyorsunuz. Arabanız silinir veya çalınırsa, borcunuzu ödemekle yükümlüsünüz.
  • Satın aldığınız araba çok çabuk değer kaybediyor
  • Araba, birkaç yaşında olduğu için yeni, ancak arabanızın silinmesi veya çalınması durumunda, yeni model bir yedek araba istersiniz.
  • Yatırımınızı korumak ve eksikliğe yakalanmamak istiyorsunuz

 

Bir önceki yazımız olan Evcil Hayvan Dostu Arabalar Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde araba haberleri, araç haberleri ve araç seyahati hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu