Araç Sigortası

Araç Kasko Fiyatları

Araç kasko fiyatları aracınızın özelliklerine göre değişmektedir. Arabanızla güvenle yolculuk edebilmek için her türlü riske karşı önleminizi almanız gerekir. Aracınızı risklere karşı güven altında tutmanın yolu araç kaskosundan geçmektedir. Kasko fiyatları 2021 yılı için belirlenerek yenileme ve ilk kez kasko yaptıracak kişilerin bilgisine sunulmuştur. Araç kaskosu ile yaşadığınız olumsuzlukların önlenmesi sağlanır. Her yıl yenilenen kaskonuzu kaza durumlarında, yangın, sel, dolu gibi afetlerde ve çalınma durumunda kullanabilirsiniz. Bu sayede yaşadıklarınızın bir kısmı veya tamamının karşılanması mümkün olur. Kazalarda yaşanan en büyük sıkıntı karşı tarafın aracınıza verdiği zarardır. Kaskonuz sayesinde bunu karşılamak sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Piyasada bulunan birçok farklı sigorta aracısından araç kaskonuz için fiyat teklifi talep edebilirsiniz. Serbest piyasa koşullarında farklı fiyat politikaları izleyen kurumlardan kapsamı en geniş ve uygun fiyatlı olanını tercih edebilirsiniz.

Ortalama Kasko Fiyatları

Ortalama kasko fiyatları aracın marka, model, hasar geçmişi, model yılı, sürücü yaşı, aracın kayıtlı olduğu il, sürücü mesleği ve aracın kasko bedeli gibi birçok farklı etmene bağlı olarak değişmektedir. Ama 2021 yılı için verilen ortalama kasko fiyatları minimum 1.000 TL’den başlayarak yükselerek devam etmektedir. Aracın bedeline ve hasar geçmişine göre kasko ücreti artar. Yıl içinde kaza yapılırsa bir sonraki yıl kasko ücreti yaklaşık olarak kazanın durumuna göre %20 ile %70 arasında bir artış göstermektedir. Araç bedeli arttıkça kasko bedeli de aynı oranda artış göstermektedir. 

Araç Kasko Hesaplama

Aracın yaşına göre, araç bedeline göre ve daha birçok şeye bağlı olarak kasko primi değişmektedir. Tahmini kasko primi hesaplama yapılırken tüm sayılan etmenler ortalama değerlerde verilerek yaklaşık bir sonuç elde edilmektedir. Gerçek bir prim hesabı için gereken tüm verilerin net bir şekilde yazılarak sonuca ulaşılması mümkündür. Sigorta aracı kurumları kasko fiyatını hesaplarken poliçenin içeriğinde yer alan bazı maddeleri çıkararak uygun bir fiyat oluşturabilirler. Kaskonuzun tam kapsamlı bir ürün olmasını isterseniz prim buna göre de belirlenmektedir. Poliçenizi teklif halinde aldığınızda içeriğini inceleyerek size uygun olanı poliçeleştirmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Araç Kasko Değer Listesi başlıklı makalemizde araç kasko, Araç Kasko Değer Listesi ve araç kasko değeri sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu