Araç Sigortası

Araç Kasko Değeri Sorgulama

Araç kasko değeri sorgulama konusunda araştırma yapanlar öncelikle kaskonun ne demek olduğunu iyi bilmelidir. Araç kaskosu, yaşanabilecek trafik kazası gibi olumsuz durumlara karşı tedbir niteliğinde yapılan oldukça önemli bir işlemdir. Trafik kazaları, can veya mal kayıplarına neden olan oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Araç sahipleri geçirdikleri kaza sonrasında sağlıklarından olmalarının yanı sıra yaşadıkları maddi kayıp nedeni ile de büyük üzüntü ve sıkıntı yaşamaktadır. Fakat kasko sahibi sürücülerde böyle bir durumun yalanması söz konusu değildir çünkü kasko sahibi bir araç sürücüsü yapılacak olan kazada aldığı maddi zararı kolayca telafi edebilmektedir. Sunduğu bu imkân sayesinde kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaktadır.

Kasko Fiyatları Neye Göre Yapılır?

Kasko fiyatları ve uygulaması araçların sahip olduğu birtakım özelliklere uygun olarak yapılmaktadır. Bir araç için kasko yapılırken öncelikle aracın sahip olduğu marka ve modeli belirlenmektedir. Daha sonra aracın hangi yıl üretildiğine bakılmaktadır. Bu gibi aracın sahip olduğu markaya ait temel bilgilerden sonra aracın sahip olduğu tüm mekanik aksama bakılmaya başlanmaktadır.

Aracın sahip olduğu motor gücü değer hesaplamada oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca araç içerisine sonradan eklenmiş herhangi bir cihaz, parça ya da aksesuar varsa bunlarda göz önünde bulundurulmaktadır. Son olarak aracın daha önceki yapmış olduğu kazalara bakılmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında size ve aracınıza en uygun kasko teklifi alabilirsiniz.

Araç Kasko Değeri Sorgulama

Araç Kaskosu Fiyatları Nasıldır?

Araç kasko fiyatları her işletmeye göre birbirinden farklılık göstermektedir. Bazı işletmeler müşterilerine ek olarak özel indirimler uygulayabilmektedir. Bu nedenle fiyat konusunda net bir bilgi vermek son derece yanlıştır. Aracınıza kasko yaptırmanın bedeli her ne olursa olsun muhakkak uygulanması gereken bir işlemdir.  Kaskolu araç sahipleri yaptıkları kaza sonrasında sigorta şirketinden belirli oranlarda yardım ücreti alarak araçlarında oluşan hasarı kısa sürede onarabilmektedir. Böylece gündelik yaşamlarına kaldıkları yerden kolayca devam edebilmekte ve iş konusunda herhangi bir aksaklık yaşamamaktadır. Kaskosuz araç sahiplerinde ise bu durum tam tersidir. Bu nedenle araç sahipleri araçlarına muhakkak kasko yaptırmalıdır.

Sizin de araç kaskosu ile ilgili sorularınız varsa, aşağıdaki yorum kısmında lütfen bizimle paylaşın. 🙂

Bir önceki yazımız olan Araç Sigorta Şirketleri başlıklı makalemizde 2021 trafik sigortası fiyatları, araç sigorta şirketleri ve trafik sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu