Otomobil Haberleri

Evcil Hayvan Dostu Arabalar

Salgın, çevrimiçi köpek yavrusu aramalarının yüzde 115 oranında artmasıyla köpek arkadaşlarına olan ilgide bir artış gördü.

Köpekleri olan 2.000 sürücüyle yapılan bir anket, beşte birinin (yüzde 22) en son köpeğini karantina başladıktan sonra satın aldığını veya sahiplendiğini ortaya koydu.

Yakın zamanda köpek sahiplerinin üçte birinden fazlası (yüzde 35), evcil hayvan nedeniyle daha büyük veya daha pratik bir araç almak zorunda kaldıklarını ve ortalama 7.594 £ harcadıklarını söyledi.

Veriler, Birleşik Krallık’ta her yıl satın alınan tahmini 800.000 yavru ve köpeğin, 280.000’inin (yüzde 35) sahiplerinin yeni bir araç satın almasıyla sonuçlanacağını gösteriyor.

evcil hayvan dostu arabalar

Bu da, yeni sahiplerin, yeni köpek arkadaşlarına uyum sağlamak için arabalarını “yükseltmeleri” ve toplamda yaklaşık 2,1 milyar £ (araç başına ortalama 7,594 £) harcayacağı anlamına gelir.

Yeni veya gelecekteki köpek sahiplerinin kendileri için doğru aracı bulmalarına yardımcı olmak için, CarGurus yeni bir araç geliştirdi: CarGurus Pupgrader – bu, köpeklerinin boyutuna ve diğerlerini taşımaları gerekip gerekmediğine göre doğru aracı önerir. aile üyeleri.

CarGurus tarafından yapılan araştırma, köpek sahiplerinin dörtte birinden fazlasının (yüzde 27) evcil hayvanlarını alırken sahip oldukları araba hakkında daha fazla düşünmeleri gerektiğini kabul ettiğini tespit ettikten sonra oluşturuldu – bu sayı ‘kilitli köpek sahipleri arasında yüzde 61’e yükseldi. ‘.

“Bir köpeğe bakmak, sadece doğru diyetleri yediğinden, en iyi yatakta uyuduğundan veya en akıllı tasmayı taktığından emin olmakla ilgili değildir – sahiplerinin uygun bir arabaya sahip olması önemlidir ve birçok yeni köpek sahibi için bu genellikle önemlidir.

Araştırma ayrıca köpek sahiplerinin araba satın alırken hangi özellikleri aradıklarını da araştırdı.

Yüzde 38’i otomobilin içinde temiz yüzeyler istediğini, aynı sayıda arka kapıları istediğini ve yüzde 31’i dayanıklı malzemelerin satın alma kararlarını etkileyen önemli bir özellik olduğunu söyledi.

Sonuç olarak, yüzde 40’ı SUV’u, yüzde 23’ü aile hatchback’i ve yüzde 9’u bir emlak otomobili seçtiklerini söyledi.

Sürücülerin yüzde 39’u yoldayken köpeğini arka koltukta tuttuklarını, yüzde 28’i ise köpeğini bagaja koyduğunu bildirdi.

Köpek sahiplerinin neredeyse yarısı (yüzde 43) araba ararken kolay erişimin önemli bir özellik olduğunu söylerken, aynı yüzde büyük bir botun tüm farkı yarattığını söylüyor.

Ankete katılanlar arasında en popüler köpek türü karışık bir cinsti, onu bir Labrador Retriever, Border Collie, Alman Çoban ve Jack Russell teriyer izledi.

Kilitlenmeden önce bir köpek için ödenen ortalama fiyat 437 sterlindi – ancak son 12 ayda bir köpek yavrusu alan kişiler bu rakamın 1.015 sterline yükseldiğini gördü.

National Animal Welfare Trust’ın (NAWT) bağış toplama ve pazarlama müdürü Gary McKee şunları ekledi: “Sorumlu bir evcil hayvan sahibi olmanın bir parçası, hem ailenizin hem de köpeğinizin ihtiyaçlarına uygun bir araba ararken gereken özeni göstermenizi sağlamaktır. .

“Sahiplerin, kendileri ve ailelerinin insan üyeleri için yaptıkları gibi, hayvanları için yeterli alan, güvenlik ve rahatlık hakkında düşünmeleri gerekir.”

NAWT’den en iyi köpek seyahat ipuçları:

  1. Köpeğinizin bir araç kurtarma durumunda nasıl seyahat edeceğini öğrenmek için acil durum arıza kapağınızı kontrol edin.
  2. Uzun bir yolculuk planlıyorsanız, köpeğinizin bacaklarını esnetmesine ve tuvalete gitmesine izin vermesi için rahatlık molaları için zaman ayırdığınızdan emin olun.
  3. Köpeğinizin seyahat edeceği alanın rahat bir sıcaklığa ayarlandığından emin olun.
  4. Köpeğinizi asla sıcak bir arabada bırakmayın. Bulutlu bir günde veya gölgede park edildiğinde bile, bir araba çok kısa sürede fırına dönüşebilir. Dışarıda 22 derecede, bir araba bir saat içinde dayanılmaz bir 47 dereceye kadar ısınabilir ve bu da bir köpeğin nefes nefese vücut ısısını azaltamamasına neden olur. Bu, ölümcül olabilen sıcak çarpmasına yol açar.
  5. Ya dökülmeyen bir su kabı ile köpeğinizin yolculuk boyunca suya erişmesini sağlayın ya da her konfor molasında ona yetecek kadar suya sahip olduğunuzdan emin olun.
  6. Seyahat hastalığından kaçınmak için uzun bir yolculuktan önceki iki saat içinde köpeğinizi beslemekten kaçının.
  7. Arka koltuk koruması veya çift taraflı bagaj paspası, aracınızı hem hasardan hem de kirden koruyabilir. Aracınızın içini keskin pençelerden ve çamurlu pençelerden korumak için çalışırlar!
  8. Sonbahar/kış aylarında, özellikle köpeğiniz çamurlu bir su birikintisini seviyorsa, tekrar yola çıkmadan önce onları kurutmak için arabada bir havlu bulundurmak iyi bir fikirdir.
  9. Bazı köpekler arabaya atlayamazlar veya bundan rahatsız olurlar. Bu gibi durumlarda, bir köpek rampası sevgili evcil hayvanınızın aracınıza güvenli ve rahat bir şekilde tırmanmasına yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Evcil Hayvan Dostu Arabalar Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde araba haberleri, araç haberleri ve araç seyahati hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu