Genel

Deprem Anında ve Acil Durumlarda Aranacak Numaralar

Deprem Anında ve Acil Durumlarda Aranacak Numaralar

Türkiye, İzmir‘de yaşanan deprem sonrası depreme odaklı bir ülke olduğumuzu tekrar hatırlamış olduk. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremde yaralanmış vatandaşlar için ALO 184 hattını arayabileceklerini söyledi. Deprem ve sonrasında oluşabilecek bütün acil durumlarda hangi numaralardan nereyi aramanız gerektiğine dair numaraları makalemizin içerisinde bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımız, deprem sonrasında yaralanan ve tedavi altına alınan vatandaşların durumunu merak eden yakınları için hangi hastanede tedavi gördüklerini öğrenebilmeleri açısından 184 SABİM hattımızı arayarak gerekli bilgiye sahip olabilir ifadelerini kullandı. Depremle birlikte aslında acil bir çok numaranın aktif olarak kullanılmasına vesile oluyor. Acil durumlarda arayabileceğiniz telefon numaralarının listesini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ALO 184 HATTI NE İÇİN KULLANILIR?

Öncelikle Alo 184 : Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Tütün İhbar Hattı’dır. Ayrıca bu hattan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşların, Elazığ depremi sonrasında yaptığı açıklamada depremden etkilenen vatandaşların yakınları için bu hattan bilgi alabileceklerini duyurdu.

Deprem Anında ve Acil Durumlarda Aranacak Numaralar

ACİL NUMARALAR LİSTESİ

Bu acil numaraları herkesin bilmesi gerekir. Bunun için acil durumlarda arayacağınız numaraları rehberinize kaydetmenizi öneriyoruz. Acil durumlarda arayabileceğiniz bir çok numara vardır bunlar başta sağlık olmak üzere şiddet, yangın tarzı durumda arıyabileceğiniz numaralardır. 112 Acil hem Türkiye’de hemde Avrupa Birliği’nde acil telefon numarası olarak aktif kullanılmaktadır.

Türkiye’de kullanılan diğer acil durumlarda ulaşabileceğiniz telefon numaraları şöyle;

Deprem Anında ve Acil Durumlarda Aranacak Numaralar

155 : Polis
110 : İtfaiye
114 : Zehirlenme
153 : Zabıta
156 : Jandarma
158 : Sahil güvenlik
177 : Orman yangını ihbar
183 : Çocuğa aileye şiddet
185 : Su ihbar
186 : Elektrik ihbar
187 : Gaz ihbar

Bir önceki yazımız olan Yurt Dışından Türkiye'ye Araç Getirmenin Yolları başlıklı makalemizde Gümrük yoluyla türkiyeye araç getirme, Yurt dışından türkiyeye araç getirme ve Yurt dışından Türkiyeye kimler araç getirebilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu