Lpg Arızaları

LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi?

LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi?

Günümüzde bir çok otomobil kullanıcısı araçlarının fazla yakmasından yada daha az yakması için ilk başvurdukları şey araçlarına LPG taktırmak oluyor. Peki bu LGP taktırmak araca zarar veriyor mu?

Öncelikle şunu yazımıza devam etmeden net olarak cevaplayalım ve sonrasında nedenlerini sıralayalım istiyoruz. LPG taktırmak motora zarar verir arkadaşlar.

Bunun nedenleri ise kısaca şöyle;

LPG Taktırmak Araca Zarar Verir mi?
LPG Taktırmak Araca Zarar Verir mi?

Benzinli motorlarda benzinin kendiside silindirler içerisinde belli bir yağlama görevi görmektedir. LPG kuru bir yakıt olması sebebiyle bu yağlamayı gerçekleştiremez. Bundan dolayıda aşınmalar benzinli kullanan bir motora göre daha yüksektir. Bu sürtünmenin yüksekliği nedeniyle aşınmalar daha fazla olur ve LPG’li motorlar benzinli motorlara göre daha çabuk aşınırlar.

Ancak yetkili servislerde yapılan LPG uygulamaları normal dışarıda sanayide yapılan LPG uygulamalarına göre daha sağlıklıdır ve aracın garantisini bozmaz.

Sonuç: LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi? yukarıda bahsettiğimiz üzere evet verir.

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı başlıklı makalemizde Fiat doblo park sensörü uyarısı, Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı ve Fiat egea park sensörü uyarısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu