Araba Tavsiyeleri
Trend

Gelecekte Hayatımıza Girecek Olan 10 Muhteşem Otomobil

Günümüz teknolojisi zamanla yarışacak bir noktaya geldi. Günlük kullanım araçları her gün farklı tarzlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Otomobil Teknolojileri, geçtiğimiz yüzyıldan bu zamana kadar oldukça fazla gelişmiştir. Çoğu sadece seyahat aracı olarak yapılmış olan araçlar, elit bir grup tarafından kullanılabilecek muhteşem makineler şeklini almıştır.

Gelecekte Otomotiv Sektöründe Bizi Neler Bekliyor?

Otomobil tasarımcıları, araçlara ilgili olan ilgiye yanıt olarak her sene bağlı bulundukları firmanın daha yeni daha kaliteli bir modelini piyasaya çıkartmak için birbirleriyle yarış halindedirler. Piyasadaki rekabette bir adım daha öne geçmek isteyen şirketlerden bazıları, geleceğin lüks otomobillerini tasarlamaktadır. Sizler için oluşturmuş olduğumuz bu listede gelecekte bizlerle beraber olacak eşsiz tasarım otomobillerini sıraladık. İsterseniz bu araçları hep birlikte inceleyelim;

F 015 Luxury in Motion

Mercedes Benz firmasının tasarımı olan F 015 Luxury in Motion, adındaki lüksü ifade edecek biçimde tasarlanmıştır. Araç yüzeyi maksimum derecede hafif oluşturabilmek için, alüminyum ve karbon elyaf birleşimindeki plastikler kullanılmıştır. Ayrıca aracın her kapısı kolay erişime izin vermekte ve bir trafik kazası sırasında hava yastıkları özel şişme sistemleri sayesinde 90 derecelik açıyla açılmaktadır.

Otomobil Teknolojileri
Otomobil Teknolojileri

Chevrolet EN-V

EN-V, Segway ve SAIC firmalarının üzerinde ortaklaşa çalışmakta oldukları bir konsept otomobildir. Bu otomobil, büyük nüfus ve büyüyen kentlerin daha kalabalık hale gelmesinden sonraki bir çözüm olarak üretilmiştir. EN-V, küçük tasarımı ile birlikte aşırı kalabalık problemini hafifletmeye yardımcı olması hedeflenmektedir.

Otomobil Teknolojileri

Google Self-Driving Car

Google Self-Driving Car, bir sürücüye ihtiyaç duymadan otonom bir şekilde yolda seyahat edilmesi planlanan bir arabanın en ünlü örneklerinden biridir. Arabanın üstünde durmakta olan LIDAR sistemi ile birlikte farklı sensörleri, detaylı harita yazılım sistemi ile seyahat etmeyi mümkün kılmaktadır. Google bu arabanın öngörülmekte olan bütün sorunlarını çözmeye çalıştıklarını duyurdu.

Otonom araç teknolojisi gelecekte de insanlar için çok önemli bir yer alacaktır. Google’ın yanı sıra dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple şirketi de çıkartacağı Apple Car aracı ile çok ses getireceği düşünülmektedir.

Otomobil Teknolojileri

BMW GINA

BMW GINA, 2001 senesinden bu yana gelişmekte olan bir araçtır. Bu aracın çeşitli modelleri ticaret fuarlarında sunulmuştur ve eşsiz malzemeler ile bu araç tasarlanmıştır. Otomobil, hafif metaller, alüminyum, karbon fiber malzemeler ile güçlü polimerler kullanılarak yapılmıştır.

Otomobil Teknolojileri

Terrafugia TF-X

Uçan arabalar ve bu teknolojiler, insanların gelecek seneler için beklentilerini tam olarak karşılayacak nitelikte durmaktadır. Terrafugia birkaç senedir bu özellikle yapılması araştırılan harika bir otomobildir. Şirket bu tarz birkaç otomobil oluşturdu, fakat TF-X modeli bugüne kadar yapmaya çalıştıkları en gelişmiş projelerden biridir.

Otomobil Teknolojileri

Cadillac Aera

Cadillac Aera, General Motors  yüksek seviyede lüks, fazlaca güvenilir, tam verimli ve şık araba üretme teknolojisine cevap niteliğini taşımaktadır. Fazlaca yakıt tasarruflu ve mümkün olduğunca aerodinamik olmayı planlayan araç, çok hafif bir tasarıma sahip olmaktadır.

Otomobil Teknolojileri

Toyota Nori

Toyota, 2010 senesinde Los Angeles 2010 Auto Show’da Tasarım Yarışması’na Nori adında bu araçla katılmıştır. Nori fazlaca çevre dostu olarak tasarlanmasının dışında hiç alışılmadık donanımlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Otomobil Teknolojileri

Kia Pop

Araç üreticileri, fosil yakıtların sınırlı olan kaynağını düşünerek ve küresel ısınma ile olan mücadeleye katkı sağlamak için, araçlarını daha fazla güçlendirecek yeni nesil teknolojileri geliştirme çalışmalarına başlamışlardır. Bundan dolayı oluşturulmuş olan elektrikli otomobil bu durumun en güzel örneklerinden biridir. Kia Pop, elektrik motoru ile bu özelliği göstermektedir.

Otomobil Teknolojileri

Toyota iRoad

Birçok araç şirketi, otomobilin potansiyel geleceği olarak bireysel araçları görmektedir. Bu tür araçlar aslında sadece bir ya da iki kişi taşımasının yanı sıra büyük kentlerde, kalabalık olan sokakla da rahat etmenizi sağlamaktadır. Toyota’nın kendi projesi olan iRoad, neredeyse bir motosikletle arabanın birleştirilmiş benzerlikte ve boyutta olan oldukça hafif bir araçtır.

Otomobil Teknolojileri

Mercedes Benz BIOME

Mercedes Benz, araç teknolojilerinde genellikle ön planda olmaktadır. BIOME, ilk önce Los Angeles Design Challenge’de gösterime alınmıştır. Tamamen eşsiz olan tasarımı çok fazla ilgi çekti. Doğal bir yapıya sahip olan Mercedes Benz BIOME, yeni nesil teknoloji ile birlikte doğa tarafından verilmekte olan kaynakların kullanılmasıyla oluşturulan bir araçtır.

Otomobil Teknolojileri

Sizin de gelecekte hayatımıza girecek olan araçlar ile ilgili bir bilginiz varsa yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.
Gelecekte kullanılacak olan Elektrikli Araç Modelleri, Elektrikli Arabalar ile ilgili olan yazımızı okuyarak, Elektrikli Araç Modelleri ve Elektrikli Arabalar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Renault Clio Nasıldır, Kronik sorunları ve arızaları başlıklı makalemizde Clio kronik sorunları ve çözümleri, Clio nasıl bir araç? ve Kronik sorunları ve arızaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu