Araç İnceleme

Honda HR-V 2023 İncelemesi, Honda HR-V Nasıl Bir Araba?

Honda HR-V çok hızlı büyüyorlar. Şirketin en küçük, en uygun fiyatlı SUV’si olan 2023 Honda HR-V, ikinci nesline giriyor, daha büyük, daha güçlü, daha geniş ve daha donanımlı hale geliyor – ama aynı zamanda sahip olunması ve çalıştırılması daha pahalı.

Honda HR-V Daha büyük ve daha iyi

Yeni nesil araçların yaptığı gibi, 2023 Honda HR-V büyüdü. Dingil mesafesi öncekinden 1,7 inç daha uzun, Honda’nın bize söylediği çoğu arka bacak mesafesine gitti. Araç genel olarak 9,4 inç daha uzun, 2,6 inç daha geniş ve bir inçten biraz daha uzun. Büyüme atağının nedeni, platformdaki bir değişikliktir. Artık üretimi durdurulan Fit hatchback’e dayanmayan 2023 Honda HR-V, artık daha büyük Civic sedan ve hatchback ile aynı platformu paylaşıyor.

Eski Fit’i ne kadar sevsek de, yeni platform oldukça bir yükseltme. Honda, bunun Civic platformu olmadığını, hem Civic hem de HR-V tarafından kullanılan evrensel bir platform olduğunu, çok fazla fark olmayan bir ayrım ve Civic’i ne kadar sevdiğimiz düşünüldüğünde üzerinde durulması gereken ilginç bir nokta olduğunu bilmenizi istiyor.

Bu platform, daha büyük olmasının yanı sıra, yeni bir çok bağlantılı arka süspansiyonla birlikte geliyor Honda, eski burulma kirişi kurulumuna kıyasla hem sürüş konforunu hem de yol tutuş performansını artıracağını vaat ediyor. Yeni Civic’in harika idare ettiğini düşünüyoruz, bu yüzden HR-V için iyiye işaret.

Honda, yeni HR-V’nin ağırlığını henüz söylemedi, ancak daha fazla özelliğe ve daha sofistike bir arka süspansiyona sahip önemli ölçüde daha büyük bir araba inşa etmek ve daha hafif olmasını sağlamak en iyi ihtimalle zor olurdu. Yeni modelin yakıt ekonomisi, önden çekişli modeller için 28/34/30 mpg’den 26/32/28 mpg şehir/karayolu kombinasyonuna ve tümü için 25/30/27 mpg’ye düştüğü için bu mantığı doğrulamaktadır. – tekerlekten çekiş. Honda temsilcileri, şirketin daha fazla iç alan ve daha fazla güç için yakıt ekonomisi takas ettiğini kabul ediyor.

Araç İnceleme Honda
Honda HR-V 2023

Peki, Biraz Daha Güç

Civic’ten ödünç alınan ve şimdi 1.8 yerine 2.0 litre yerine geçen 2023 Honda HR-V’nin dört silindirli motoru, toplam 158 hp ve 138 lb-ft için 17 hp ve 11 lb-ft tork alıyor. Çıktıdaki nispeten küçük artışlar, boyuttaki gözle görülür artış ve yakıt ekonomisindeki düşüş göz önüne alındığında, yeni HR-V’nin eski modelden daha hızlı olmasını beklemiyoruz. CVT otomatik ile donatıldığında durun.

Bu başka bir şey. Birinci nesil otomobili diğerlerinden ayıran manuel şanzıman artık yok (2018’den beri eski modelde de yoktu). Önden veya dört tekerlekten çekiş ile tek seçeneğiniz, Honda’nın daha rafine olduğunu ve gücü daha iyi ilettiğini söylediği yeniden ayarlanmış bir CVT’dir. Bu arada, isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sistemi mekanik olarak öncekiyle aynı ancak gücü kaygan koşullarda arka tekerleklere daha erken gönderecek şekilde programlandı.

Daha Güvenli Hale Getirin

Teknoloji cephesinde başka bir yerde, 2023 Honda HR-V artık Honda Sensing aktif ve pasif güvenlik teknolojisi paketinin en son sürümünü standart donanım olarak taşıyor. Önden çarpışma uyarısı ve otomatik acil frenleme gibi özelliklere ek olarak, her HR-V’nin standart olarak uyarlanabilir hız sabitleyici ve şeritte kalma yardım sistemi ile geldiği anlamına gelir ve çoğu şirketin ekstra ücret talep ettiği özelliklere sahiptir.

HR-V ayrıca ön sıra için yeni diz hava yastıkları ve ikinci sıra için yan hava yastıkları dahil olmak üzere daha fazla standart hava yastığına sahiptir.

Bu Tanıdık Geliyor

İç mekanın geri kalanı da daha iyi hale geldi. Yeni gösterge paneli, Civic’in bir riff’idir ve hiç umursamıyoruz. Honda’nın yarı dijital, yarı analog gösterge paneli, fiziksel ses düğmesi ve birkaç yedekli sabit düğmeli 7,0 inç bilgi-eğlence dokunmatik ekranı standarttır. Apple CarPlay ve Android Auto standarttır ve daha yüksek donanım seviyelerinde bulunan 9,0 inç bilgi-eğlence ekranına yükseltirseniz kablosuz hale gelirler.

Tüm bunların ötesinde, Honda orta konsolda ve kol dayama yerinde bazı düzenlemeler yaptı. Bardak sahipleri, yeni bir küçük alanda önlerinde isteğe bağlı bir kablosuz şarj cihazı ile artık vites değiştiricinin arkasında değil önünde. Vites kolunun altındaki geçiş ve saklama alanı, dirseğinizin altında arkaya doğru yerleştirilmiştir ve her iki yanda kolay erişilebilen bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir.

Ön koltuklar yeni ve oldukça rahat ama büyük parti numaralarını unutmuşlar. Dinlenmek veya uzun nesneleri yerleştirmek için yatay olarak tamamen eğilen Magic Seat artık yok. Honda, geri dönüşünü haklı çıkarmak için yeterli sayıda mal sahibinin kullanmadığını söyledi.

Arka sırada, aracın tüm esnemeleri daha fazla bacak ve omuz mesafesi yarattı, bu da 2023 Honda HR-V’yi yetişkinler için eskisinden çok daha geniş hale getiriyor. Ne yazık ki, her yaştan arka yolcunun evden ayrılmadan önce uzun kablolar getirmesi veya cihazlarını şarj etmesi gerekecek: Arkada herhangi bir USB bağlantı noktası yok.

Magic Seat gitmiş olsa da, eskisinden daha fazla kargo alanı var. Bu ekstra toplam uzunluğun çoğu, arka tekerleklerin arkasında ortaya çıktı ve kargo alanını 14,8 fit küpten 24,4 fit küp’e çıkardı.

Fiziksel genişlemenin 2023 Honda HR-V’nin oranları üzerinde tartışmalı etkileri oldu. Ekibimizden kime sorduğunuza bağlı olarak, yeni model daha zarif ve daha sportif veya sarkık bir popo ile akşamdan kalma görünüyor. İyi bir şey güzellik özneldir. Nasıl hissederseniz hissedin, arka kapı kollarını hemen arkadaki siyah kaplamaya gizlenmek yerine pencerenin altındaki geleneksel konumlarına geri döndükleri için daha kolay bulacaksınız. Siyahtan bahsetmişken, sözde Sport donanım seviyesi, yalnızca siyah bir kaplama görünüm paketidir.

Sizin yeni çıkan araç hakkında düşünceleriniz neler? Yorumlarda bekliyoruz! 🙂

Bir önceki yazımız olan Renault Clio Nasıldır, Kronik sorunları ve arızaları başlıklı makalemizde Clio kronik sorunları ve çözümleri, Clio nasıl bir araç? ve Kronik sorunları ve arızaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu