Araç İnceleme

2022 Mitsubishi Eclipse Cross İnceleme

Sürüş Tecrübesi

Eclipse Cross’u sürmek kolaydır ve rahatsız edici değildir. 152 hp 1.5L dört silindirli motordan güç yeterlidir. Düşük hızlarda iyi tork sağlamak üzere ayarlanmıştır, bu nedenle şehir içinde çok iyi iş görür, ancak yokuşlarda veya ani hızlanmalarda biraz zorlanır.

Sürekli Değişken Şanzıman (CVT) işini yapıyor, ancak sürdüğümüz diğerlerinden daha gürültülü ve daha dikkat çekici. Sürüş, özellikle düzgün yollarda çoğu zaman rahattır.

2022 Mitsubishi Eclipse Cross
2022 Mitsubishi Eclipse Cross

Erişim

Eclipse Cross’a girip çıkmak özellikle kolaydır. Sürüş yüksekliği ve kapı erişimi harika. Sürücü, hoş bir orta-yüksek oturma pozisyonundan ve alçak gösterge panelinden yolu iyi bir şekilde görüyor.

Arka Koltuk

Eclipse Cross, boyutuna göre oldukça iyi bir arka koltuk alanına sahiptir.

İç Mekan

Ön koltuklar, uyluk desteği biraz kısa olsa da rahattır. İç ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir. Daha ucuz parçalarla (ön panelde ve kapılarda sert plastik) daha güzel malzemelerin (deri kaplı tekerlek gibi) bir kombinasyonu var. Bilgi-eğlence sisteminin kullanımı temelde kolaydır ve güncel bir his verir. Ekranın boyutu mütevazı ama işi hallediyor.

Emniyet

Mitsubishi’yi en düşük trim modellerinde bile en çok arzu edilen güvenlik ekipmanıyla sağlayarak kredilendirin. Önden çarpışma uyarısı, otomatik acil frenleme ve şeritten ayrılma uyarısı standarttır.

Eclipse Cross sürüşü oldukça yumuşaktır ve birçok koşulda iyi sonuç verir. Ancak engebeli veya çukurlarla dolu bir yol bulursanız, Haç sarsılabilir ve etrafta zıplayabilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Renault Clio Nasıldır, Kronik sorunları ve arızaları başlıklı makalemizde Clio kronik sorunları ve çözümleri, Clio nasıl bir araç? ve Kronik sorunları ve arızaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu