Araç İncelemeGenel

2021 Mercedes AMG GLA35 4MATIC Detaylı İncelemesi

2021 Mercedes AMG GlA35 4MATIC incelemesini sizler için inceledik.

Bu, çok daha gelişmiş bir A-Serisi. Sürdüğümüz son GLA kusurlarla doluydu. Mercedes, yeniden tasarlanan GLA’da neredeyse hepsini hızlandırdı ve düzeltti. Bu hala en küçük ve en ucuz Mercedes ama şimdi gerçek bir Mercedes gibi hissettiriyor. Küçük bir SUV/Crossover olarak faturalandırmak istiyorlar.

2021 Mercedes AMG GLA35
2021 Mercedes AMG GLA35

İç Mekan

Kabin birinci sınıf. GLA’nın içindeyseniz, bir Mercedes’te olduğunuzu bilirsiniz. Arabada bir sağlamlık var ve genel izlenim “yüksek teknolojili lüks”. Koltuklardan şalt donanımına kadar malzemeler iyi, sağlam, yüksek kaliteli parçalar gibi hissettiriyor.

Yeterince geniş

Bu, Mercedes’in ABD’de sattığı en küçük araba olsa da, küçük değil. Ön kapılar geniş açılır ve içeri girip çıkmayı kolaylaştırır. Ön oda eksikliği hakkında herhangi bir şikayet yoktu.

Arka kapılar, daha küçük olsa da, kolay erişim sağlamak için kare şeklinde yapılmıştır. Arkada geniş değil ama çoğu yetişkin için bile yeterli. Arka koltukların arkasında şaşırtıcı derecede iyi bir kargo alanı var. Arka koltuklar, gerektiğinde genişletmek için düz bir şekilde katlanır.

İşleme

AMG GLA35, GLA’nın sportif bir versiyonudur. Mercedes tarafından ayarlanabilen “Ride Control” süspansiyona sahiptir. Çoğunlukla bıraktığımız normal “Konfor” modunda, otomobil sıkı ve sağlam hissediyor ve çok az gövde eğimi olan virajlar.

Etrafa savrulmak için tasarlanmasa da sürüşü eğlenceli ve yol tutuşu güven veriyor. 302 beygirlik dört silindir turbo bol (daha fazla veya daha az beygir gücüne sahip bir GLA alabilirsiniz.) Çoğunlukla mükemmel çalışan 8 vitesli çift debriyajlı otomatik şanzıman ile eşleştirilmiştir, ancak bazen Çift Debriyaj Sendromu’ndan muzdariptir.

İyi güvenlik

GLA, temel özelliklerin çoğuyla standart olarak gelir: İleri Çarpışma Uyarısı, Otomatik Acil Frenleme ve Kör Nokta Uyarısı. Mercedes, bu sistemleri “aktif” kaçınmaya yükselten ve uyarlanabilir hız sabitleyici eklemesi yaptırabilirsiniz.

Sürüş

Yolculuk cezalandırıcı değil, ancak daha üst düzey bir Mercedes sürdüyseniz, yol kusurlarını varoluştan pratik olarak nasıl ele aldıklarını bilirsiniz. GLA bunu yapmaz. Sportif, sağlam bir konfor. Daha büyük tümsekler ve genleşme derzleri kesinlikle gelir.

Ekran Ara yüzü

Mercedes, MBUX bilgi-eğlence sistemi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu iyi, çünkü kontrolleri hala gizemli tarafta. Ekranlar harika ve kesinlikle yüksek teknolojiye sahip görünüyor, ancak kullanımı özellikle kolay bulmadık. Aradığımızı bulmak için kendimizi çeşitli alt bölümleri karıştırırken bulduk.

Arka görünürlük

GLA’nın stilini beğendik. Ancak otomobile havalı bir stil kazandıran küçük arka camlar da görüş mesafesini azaltıyor. Bu nedenle arka camlardan veya arka ışıktan dışarı bakmak pek bir şey ortaya çıkarmaz.

Bir önceki yazımız olan Bel Altı Boyalı Araç - Etek Altı Boyalı Araç Nedir? Alınır mı ? başlıklı makalemizde Bel altı boya ne demek?, Bel Altı Boyalı Araç ve Bel altı boyalı araç alınır mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu