Lastik Arızaları

Lastik Tamir Kiti Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Lastik Tamir Kiti Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Otomobillerin en savunmasız alanları arasında ilk sıralarda lastikler yer almaktadır. Dolayısıyla lastikler yere temas halinde olduğunda dolayı her an bir çok tehlikeyle karşı karışıyadır. Aracınızın lastiklerine isabet edebilecek çivi veya cam parçası lastiklerinizin patlamasına ve zarar görmesine neden olabilir. Bu sebeple sürücüler bu durumla karşı karşıya kaldıklarında ilk akıllarına lastiklerinin değiştirilmesi gerektiğini düşünmektedirler.

Lakin bunu yapmak sandığınız kadar kolay bir durum değildir. Daha önce aracınız içerisinde bulunan yedek lastik değişimini yapmadıysanız ve bu konu hakkında bilginiz yoksa veya lastiği değiştirmeye zamanınız yoksa bu durumda, Lastik Tamir Kiti devreye giriyor. O zaman yazımıza devam ederek Lastik Tamir Kiti Nedir? Lastik Tamir Nasıl kullanılır ? tarzı sorulara birlikte cevap bulalım.

Lastik Tamir Kiti Nedir ?

Hemen hemen herkes Lastik Tamir Kiti duymuştur, “Lastik Tamir Kiti Nedir ?” sorusuna daha önce cevap bulamadınız yada ilk defa öğrenmek için arama yaptıysanız, şunu bilmeniz gerekiyor ki bu sistem bilinmesi gereken ve önemli bir durumdur.

Lastik Tamir Kiti; kısaca özetlemek gerekirse bir sprey kutusu içerisinde bulunan köpük malzemesidir. Bu sprey kutusu aracınızın lastiğinin patlaması durumunda kullanmanıza ve köpüğü patlak kısıma uygulamanız halinde lastikte bulunan patlak kısmı tıkamasına yarıyor. Bu sayede lastiğe uygulayacağınız bu madde sayesinde bir süre daha bu lastikle yolunuza devam edebiliyorsunuz.

Otomobilinizin lastiğini değiştirmeden çok kolay ve kısa süre içerisinde uygulayacağınız köpük uygulamasıyla birlikte lastiğin belirli bir süre daha dayanmasına olanak sağlıyor. Kutu içerisinde bulunan sıvı malzeme havayla temas halinde olduğunda kauçuk bir malzemeye dönüştüğünü gözlemleyebilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu uygulama sonrasında sürekli bir dayanıklılık söz konusu olmayacaktır ve belli bir süre sizi idare edecektir bu sebeple en kısa sürede lastikçiye gitmenizi öneriyoruz.

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır ?

Gelelim en çok merak edilen konulardan birisine daha. Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır ? Bu uygulamayı yapabilmeniz için ekstra bir aparata daha ihtiyaç varmı yokmu bu konu hakkında detaylara hep beraber bakalım.

Kitin kullanımı aslında genel itibariyle kolaydır. Fakat her markanın değişik olmakla birlikte kullanım açısından hepsi aynıdır. Yapılması gerekenleri sıralayacak olursak;

  • Lastik tamir kitini hızlı bir şekilde çalkalıyoruz
  • Lastik kitinizin ucunda bulunan hortumu sibop üzerine yerleştiriyoruz
  • Sibop üzerine tam yerleştiğinden emin olduktan sonra, kutu üzerinde bulunan düğmeye basarak sıvının uygulanması sağlanır
  • Aracınızın lastiğinin belli bir miktar şiştiğini gözlemleyene kadar uygulamaya devam edin
  • Aracınızla kısa bir hareket etmeniz durumunda uygulamış olduğunuz sıvı, lastiğinizde bulunan problemli bölgeye doğru ilerleyecektir
  • Lastiğinizi kesinlikle belli bir süre hareket ettirmeniz gerekmektedir. Problemli bölgenin kapanması açısından önemli bir durumdur.

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Zor olmayan ve kolay bir şekilde herkesin yapabileceği bu işlem sayesinde yolda kaldığınızda size yardımcı olacaktır. Genel olarak kullanımı yukarıda bahsettiğimiz şekildedir.

Lastik Tamir Kiti Fiyatları Nedir ?

Bir diğer merak edilen konulardan biriside, Lastik Tamir Kiti Fiyatları Nedir ? şeklindedir.

Tahmin edeceğiniz üzere her markanın kendi belirlemiş olduğu fiyatı vardır ve fiyatlar yerine ve zamanına göre değişkenlik sağlayabiliyor. Tercih edeceğiniz markaya ve kalitesine göre fiyatıda değişecektir.

Ancak sadece sprey olarak almak isterseniz fazla pahalı değildirler ve lastik tamir kitleri ortalama 20 TL ile 40 TL olarak piyasada bulabilirsiniz. Eğer set halinde almak isterseniz ve bu tam setin içerisinde şişirme kitleride alırsanız tam bir set alır ve içerisinde şişirme kitlerinin de bulunduğu bir set tercih ederseniz ortalama 100 ile 150 TL arasında almanız mümkündür.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu