Araç İnceleme

SEAT Ibiza Yorumları

SEAT Ibiza, cazip fiyatlarla çok yönlü dinamiklere sahip çok sayıda alan ve donanım sunan iyi eğimli bir otomobil. Özellikle yeni standart LED ışıkları ile keskin bir görsel varlık da yansıtır.

94 beygir gücündeki üç silindirli motor, çoğu insan için bu işi yapacak ve etkileyici bir şekilde rafine edildi. Sık sık tam yüklü seyahat ediyorsanız, 108 hp ünite seçeneği de vardır. Şehir içi sürüş ve otoyolda seyir, daha sportif FR kurulumu ile işler biraz sağlam olabilse de, bir sonraki sınıfın standartlarına neredeyse uygundur.

Ibiza, SEAT’in en uzun süredir üretimi devam eden ve belki de en çok bilinen otomobil modeli. Volkswagen Polo, Skoda Fabia, Audi A1, Opel Corsa, Toyota Yaris, Renault Clio, Peugeot 208, Ford Fiesta, Citroen C3 ve diğer benzer modellerle genelde kıyaslanır. SEAT Ibiza, birkaç yıl önce sessiz bir dönem geçiren pazarın bir parçası, ancak şimdi bir dizi yeni içten yanmalı motorlu lansmanla gelişiyor.

Bu makyajlı beşinci nesil Ibiza, halen VW Grup’un şu anda şirketle paylaşılan MQB-A0 platformunda yer alıyor. Esasen VW Grup’un tüm enine motorlu arabalarının altında bulunanların daha küçük, daha hafif bir çeşididir ve aynı platformun temelini oluşturan platformdur.

SEAT Ibiza’da dış cepheye neredeyse hiç dokunulmamış ve köşeli, keskin kenarlı, çokgen temalarını koruyor. Yine de güzel görünen bir dış görünüşü var. Motor kaputu ve gövde yanlarındaki çizgiler ışığı yakalayarak beş kapılı kasaya ilgi uyandırıyor. Oranlar yardımcı olur, çünkü daha uzun bir dingil mesafesi ve daha geniş bir iz, tekerlekleri köşelere iter.

Jantlar konusunda, bu orta yaş makyajıyla üç yeni seçeneğin yanı sıra yeni bir bilgi-eğlence sistemi, standart olarak LED ışıklar, iki yeni boya rengi ve arkada yeni bir rozet alıyorsunuz.

SEAT Ibiza’nın Motorlar Farklı mı?

Pek değil, gerçi bu Ibiza için kötü bir şey değil. Dizeller 2020’de İngiltere’den kaldırıldı ve artık 1.5 litrelik dört silindirli bir seçenek de yok. 1.0 litrelik üç silindir artık günün sırası – 89bhp MPI birimine veya 94bhp/108bhp TSI’ye sahip olabilirsiniz.

SEAT’ın ortalama sahibi, VW Grubu’nun geri kalanından on yaş daha genç, bu nedenle Ibiza’nın kit listesi genç alıcıların istediği şeyleri içeriyor. Örneğin bir Beats ses sistemi bir opsiyonel seçenektir.

Geniş bir süpermini ihtiyacınız varsa SEAT İbiza size uygun olabilir. Sizin SEAT Ibiza ile ilgili yorumlarınız nelerdir? Aşağıdaki Yorum kısmında SEAT İbiza ile ilgili yorumlarınızı tüm ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. ?

Bir önceki yazımız olan Renault Clio Nasıldır, Kronik sorunları ve arızaları başlıklı makalemizde Clio kronik sorunları ve çözümleri, Clio nasıl bir araç? ve Kronik sorunları ve arızaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu