Araç İnceleme

Honda Passport Elit AWD Araç İncelemesi

Honda Passport Elit AWD Araç İncelemesi

Hondanın en çok satan araçlarından biri olan Honda Passport Elit AWD’ nin detaylı incelemesini sizler için yaptık. Artıları ve eksileriyle Honda Passport;

Artıları

  • Ferah. Pasaport, Honda’nın daha küçük CR-V’si ile daha büyük, üç sıralı Honda Pilot’un arasına sığar. Pilotun ekstra uzunluğu ve üçüncü koltuk sırası olmamasına rağmen, Pasaport yine de geniştir ve çok ferah hissettirir. Yüksek bir çatı, bol alan hissine katkıda bulunur.
  • Düz.  Honda’nın 3,5 litrelik 280 beygir gücü V6 ile eşleştirilmiş dokuz vitesli otomatik şanzımana sahiptir.. Güç kolayca elde edilebilir ve kaymalar hemen hemen farkedilemez. İlginç bir şekilde, Honda gaz pedalını öyle ayarladı ki, Pasaportun hattan atlaması için gerçekten üzerine basmanız gerekiyor. Bunun önemli bir yanı, kalkışların çok yumuşak olması ve yolcularımızın takdir etmesidir. Dönüşlerde biraz eğilirsiniz, ancak otoyolda Pasaport sessiz ve sorunsuz bir şekilde yolculuk eder.
honda passport
  • İyi ergonomi. Bir istisna dışında (aşağıya bakınız), Passport’un ergonomisi hayatı kolaylaştırır. Bilgi-eğlence sistemi için net bir ısıtma ve soğutma kurulumu, direksiyon simidi kontrolleri ve Apple Car Play ve Android Auto var. Dokunmatik ekran biraz yavaş başlıyor, ancak iyi çalışıyor ve iyi konumlandırılmış.
  • İç mekân. Geniş iç mekânı, sağladıkları iyi görüş için ince A sütunlarını, iyi kaplanmış kapıları ve kol dayamalarını ve her zamanki Honda bereketli saklama kutuları, köşeleri ve kranklarını seviyoruz. Ön koltukların arasında yağ için delik açacak kadar derin bir çöp kutusu var.
  • Emniyet. Honda Sensing’in önden çarpışma uyarısı, otomatik acil frenleme, şerit tutma ve gelişmiş bir arka görüş kamerası ile gelmesini seviyoruz. Ayrıca, en düşük trim seviyesi dışında kör nokta algılamanın devreye girmesini de seviyoruz.

Eksileri

  • Sert sürüş. Daha kısa dingil mesafesi, daha büyük Honda Pilot’ta elde ettiğiniz sürüş konforunun bir kısmını ortadan kaldırır. Rahatsız olmamakla birlikte, kabinin içindeki pürüzlü kaldırımı hissediyorsunuz. Ne tür yollarda sürdüğünüze bağlı olarak, bunu fark edebilirsiniz.
  • Şanzıman vites seçici. Honda, hiçbir avantajını görmediğimiz bir düğmeli vites seçiciye geçti. Standart vites kolundan geriye doğru bir adım olan vites seçerken buna bakmanızı gerektirir. Park ederken ve ilerlemeye niyetlenirken hiç düşünmeden birkaç kez geri vites düğmesini çektik.
  • Kör nokta ışığı. Honda, kör nokta uyarı ışığını barındırmak için eskiden “havalandırma penceresi” dediğimiz şeyin altına siyah plastik bir plaka yerleştirdi. Öncelikle plastik parça ışığın 10 katı büyüklüğünde olduğu için gereksiz yere görüş mesafesini ortadan kaldırıyor. Ancak daha da önemlisi, kör nokta ışığı daha büyük ve daha parlak olabilir ve bu nedenle daha etkili olabilir.

Bir önceki yazımız olan Renault Clio Nasıldır, Kronik sorunları ve arızaları başlıklı makalemizde Clio kronik sorunları ve çözümleri, Clio nasıl bir araç? ve Kronik sorunları ve arızaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu