Araç İnceleme

Dacia Nasıldır, Dacia kronik sorunlar Nelerdir?

Dacia Nasıldır, Dacia kronik sorunlar Nelerdir?

Dacia araç almak isteyenler için rehber niteliğinde makalemizi incelemeden Dacia almayın.

Dacia Nasıldır?

Otomobil dünyasında bu araç hakkında kullanılan bir tabir var .‘Parasının aracı’ Dacia araçlar tamda bu bahsedilen terimin karşılığı olsa gerek.

Araç alırken öncelikle beklentilerinizin ne olduğunu bilmeli ve ona göre araç seçimi yapmalısınız. Dacia konfora düşkün olmayan yani benim için konfor değilde parama göre bir araç almak istiyorum ve karşılığını bulabileceğim araç olsun diyenler için idealdir. Herkes lüks segment araç alamayacağı için iyi bir tercih diyebiliriz. Dacia’da kullanılan parçalar genel itibariyle Renault’la muadil olmasından dolayı gerek bakım gerekse parça maliyetleri uygundur.

Dacia Kronik olumsuzlukları Nelerdir?

Dacia araç kronik sorunlar
 • Renault araçlardaki 100 Km’nin üzerine çıkıldığında oluşan uğultu sesi fitillerden kaynaklı olarak Dacia araçlarda’da kronik olarak görülmektedir. (Renault Kronik Sorunlar için Tıklayınız)
 • Kapı döşemelerinde kronikleşen gevşemeler söz konusu.
 • Camlar’daki boşluklardan giren kir ve toz nedeniyle motor kaynaklı olarak cam açıp kapamalarda cayırtı şeklinde ses gelebilmektedir
 • Emniyet kemer soketlerinde devamlı kullanıma bağlı olarak hızlı bir şekilde deforme oluyor. Kemerin yapısı itibariyle koltuk döşemelerine sürterek aşındırıyor.
 • Bagajın üst kısmında bulunan siyah kapak bağajın devamlı olarak açılıp kapanmasıyla birlikte üst kısmındaki bej renkli plastik parçada kararma ve leke oluşuyor ve bu kararma ne yazıkki çıkmıyor.
 • Hem boş modellerde hemde dolu modellerde mevcut aydınlatmalar için delikler mevcut
 • Genel itibariyle bakımları 20.000 km’de yapılmaktadır ancak renault modeller’de görülen ve kronikleşme olarak tabir edebileceğimiz kampana ve diskler’de yoğun kullanıma bağlı olarak 10-15 bin km civarında ses yapmaya başlıyor
 • 2 kanal ses çıkışı olmasından dolayı arka kapılara hoparlör takılması zorlaşıyor
 • Arka tarafta bulunan emniyet kemerleri için tutacak bir mekanizma olmamasından dolayı arka kapıya sıkışabiliyor.
 • Bazı Dacia modellerinde ön göğüsten gelen ses nedeniyle serviste uygulanan slikonlama sonrasında ses gidiyor (Dokker van)
 • Döner Kontaktör sorunu(Dacia Duster)

Dacia Nasıldır, Dacia kronik sorunlar Nelerdir? hakkında makalemizin sonuna geldik. Sizler’de Dacia marka araçlarda yaşamış olduğunuz kronik sorunları konumuzun altından iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Renault Clio Nasıldır, Kronik sorunları ve arızaları başlıklı makalemizde Clio kronik sorunları ve çözümleri, Clio nasıl bir araç? ve Kronik sorunları ve arızaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu